T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bosnalı Öğrencilerden Anlamlı Ziyaret

Yayın Tarihi : 11.8.2017

BOSNA HERSEKLİ ÖĞRENCİLERDEN

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ANLAMLI ZİYARET…

 Çanakkale Valiliği himayesinde GESTAŞ sponsorluğuyla gerçekleştirilen program doğrultusunda Bosna Hersek´in  Vitez şehrine bağlı Ahmici köyünden Çanakkale'yi ziyarete gelen, Harun HODZİÇ (Savaş Gazisi), Mahir HUSİC (Ahmici Köy İmamı), Salih DİZDAREVİC (Bosna Türküye Dostluk Köprüsü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi) ile birlikte Bosna Hersek'te eğitim gören 11 öğrenci Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem KARADAĞ'ı ziyaret etti.

Ziyarette; Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem KARADAĞ; Türkiye ve Bosna Hersek arasındaki çok iyi bir dostluğumuz ve iki millet arasında kopmaz bir bağın olduğunu, geldikleri coğrafyanın bizlere ata yadigârı olduğunu söyledi. O bölgenin kalkınmasının bizim kalkınmamızla eş değer olduğunu belirtti. Yapılabilecek destekler noktasında bazı projelerin olduğu ve yeni projeler üzerinde çalışacaklarını dile getirdi. Ziyaret sonrası öğrencilere çeşitli hediyeler veren İl Müdürü Erdem KARADAĞ ziyarete gelen ve programı yapan herkese teşekkür ederek en yakın sürede Ahmici köyünü ziyaret ederek yapılabilecek destekler konusunda yerinde tespit yapacağını söyleyerek ziyaret için teşekkür etti.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün yemekhanesinde verilen yemeğin ardından gelen öğrenciler kurumumuzdan ayrılmasıyla ziyaret sona erdi.